Cene hrane u Grčkoj

Cene hrane u Grckoj

Hrana u Grckoj

 

Apartmanski smeštaj bez hrane najčešći je izbor naših  turista koji putuju u Grčku. Bez namere da ulazim u polemiku oko toga da li nositi hranu ili ne u Grčku, izneću ovde cene pojedinih proizvoda. Ono što mogu da primetim je da su slične kao i prethodnih godina i nešto malo više nego kod nas, ali da razlika nije prevelika, što za 10-15 dana letovanja ne bi trebalo da predstavlja problem. Kupovina je povoljnija u većim supermarketima i trgovinskim lancima gde dosta često ima i akcijskih ponuda. Čak i ako nosite hranu od kuće, hleb, mleko voće i povrće ćete morati da kupujete. Zato pogledajte cene u nastavku

Sve navedene cene se odnose na leto 2016 i izražene su u evrima

Hleb 0,80-1,50

Mleko 1,20-2,20

Sveže mleko Mevgal (1l) 1,00

Kiselo mleko   0,59

Jaja (6 komada) 1,20 – 1,30

Ulje (1l) – 1,6 – 1,9

Maslinovo ulje (1l)  – 5-10

Ulje 1,7 – 2

Testenine 1-2

Jogurt 2-4

Brašno 0,6 – 1,9

Feta sir (kg) 5 -7

Paradajz  1 – 1,50

Krastavci 0,5 – 0,8

Krompir 0,75

Paprika 1-1,5

Breskve 1,2-1,8

Lubenica 0,4e

Nektarine 1e

Voda (6×1,5l) 1,20-2,20

Coca-Cola (2l) 1,89

Fanta Orange (1l) 1,29

Pivo u limenci (0,33) 0.49

Kreme za sunčanje 5,50-18,50

 

Cene u restoranima

Giros pita 2,5-2,7

Giros porcija 5-7

Suvlaki 2,3-2,7

Pica 7-12

Riba 6-60

Musaka 6-7

 

Ukoliko imate neku novu informaciju koja bi bila od koristi pratiocima bloga možete da ostavite komentar

Sitonija smeštaj